W poniedziałek 20 maja, grupa uczniów z klasy IIB pojechała na wycieczkę do Poznania. Uczniowie podążali śladami poznańskiego jazzmana Krzysztofa "KOMEDY" Trzcińskiego. Artysta urodził się w Poznaniu. Był znanym  kompozytorem i pianistą jazzowym, twórcą znanych na całym świecie utworów jazzowych i muzyki filmowej. Studiował na uniwersytecie medycznym. Następnie wyjechał do Stanów Zjednoczonych, gdzie uległ tragicznemu wypadkowi. Drugoklasiści przygotowują o nim projekt gimnazjalny. W stolicy Wielkopolski odwiedzili tablicę pamiątkową na alejach Marcinkowskiego oraz pomnik przy ulicy Przybyszewskiego (przed budynkiem biblioteki Wydziału Stomatologii Uniwersytetu Medycznego). Więcej o tej fascynującej postaci dowiecie się podczas prezentacji projektów gimnazjalnych.

Relacja i foto: Marcelina Skrzypczak IIB

Fotoreportaż