Stypendyści z Gimnazjum w Pecnej

Samorząd Gminy Mosina od lat wspiera młodzież. Rozwój pasji naukowych, zainteresowań artystycznych i talentów sportowych wymaga nie tylko wielu predyspozycji, ale także odpowiednich nakładów finansowych. Wychodząc naprzeciw wskazanym celom, Burmistrz Gminy Mosina przyznaje stypendia dla najzdolniejszych uczniów gimnazjów.

W dniu 12 listopada 2012 roku miała miejsce podniosła uroczystość wręczenia aktów nadania stypendiów. Spotkanie, w którym uczestniczyli: Burmistrz Gminy Mosina – p. Zofia Springer, Przewodniczący Rady Miejskiej – p. Waldemar Waligórski, Przedstawiciele Rady Miejskiej oraz Referatu Oświaty,  odbyło się w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego
w Mosinie. W bieżącym roku ufundowanych zostało 10 stypendiów dla najlepszych gimnazjalistów z terenu całej gminy (7 stypendiów za osiągnięcia naukowe oraz 3 stypendia za osiągnięcia sportowe). Miło nam poinformować, że wśród dziesiątki najlepszych znalazło się aż troje uczniów naszego gimnazjum. Roczne stypendia zostały przyznane:

- Marcelinie Skrzypczak (klasa II b) – stypendium za osiągnięcia naukowe;

- Radosławowi Fiweg (klasa III a) – stypendium za osiągnięcia naukowe;

- Annie Gulik (klasa III a) – stypendium za osiągnięcia sportowe;

Jesteśmy przekonani, że Nasi Stypendyści jeszcze wielokrotnie zadziwią nas swoimi talentami i umiejętnościami oraz zmotywują koleżanki i kolegów do walki o przyszłoroczne nagrody.

Tegorocznym laureatom stypendiów serdecznie gratulujemy.

Społeczność Gimnazjum w Pecnej