Aktorzy z Pecnej znów nie zawiedli

Zgodnie z tradycją, na początku czerwca gimnazjaliści z Pecnej wzięli udział w turnieju aktorskim. XIII Przegląd Małych Form Teatralnych w Kórniku, organizowany przez Gimnazjum w Robakowie, po raz kolejny okazał się niezwykłą artystyczną przygodą.

 

            Do udziału w tegorocznym przeglądzie zgłosiło się 9 grup teatralnych z całej Wielkopolski (Poznania, Lubonia, Jerki, Kórnika, Nowego Folwarku, Lwówka, Murowanej Gośliny, Robakowa i Pecnej). Motywem przewodnim wszystkich przedstawień była tematyka komediowa. Młodzi artyści z Pecnej, prezentując tekst Leonida Andriejewa pt. „Miłość bliźniego”, starali się odwzorować problemy współczesnego świata: konsumpcjonizm, materializm, egoizm i brak empatii w nieco ironiczny i karykaturalny sposób. Po raz kolejny udowodnili, że są doskonali i potrafią profesjonalnie wcielać się w trudne, wielogłosowe kreacje. Cały zespół współpracował, a każdy aktor mimiką, słowem i ruchem scenicznym wyraziście przekazywał emocje. Wspaniała scenografia - przygotowana przez panią Ewę Buksalewicz-Moskal – w połączeniu z otwartością i profesjonalizmem młodych zaprocentowały.

Spektakl, mimo że nie zdobyliśmy głównej nagrody, został dostrzeżony. Widzowie docenili trudy młodych i bardzo żywiołowo reagowali na przekaz, a jeden
z aktorów – debiutujący na przeglądach – Jakub Olejniczak zdobył indywidualną, główną nagrodę za mistrzowską grę aktorską.

Jestem dumny z dokonań całej grupy „TEATRium” z Gimnazjum w Pecnej –
dla mnie ZAWSZE JESTEŚCIE MISTRZAMI!

 

Galeria

 

Opiekun grupy teatralnej

Wojciech Morawski