Gimnazjum w Pecnej

Prezent bez pudła

Szlachetność, dobro i otwartość na drugiego człowieka to słowa, które coraz częściej stają się treścią i sensem przedświątecznych przygotowań. Uczniowie klasy III a z Gimnazjum
w Pecnej, zafascynowani powodzeniem zeszłorocznej inicjatywy w ramach projektu „Szlachetna Paczka”, ponownie w tym roku postanowili okazać serce, zaangażowanie i udowodnić, że można wspólnie mnożyć dobro na niespotykaną skalę.

„Wybierz oryginalny prezent i zostań bohaterem” – tak brzmi myśl tegorocznej inicjatywy, odbywającej się pod  hasłem PREZENT BEZ PUDŁA, której propagatorem jest międzynarodowa organizacja UNICEF. Idea spotkała się z wielką przychylnością gimnazjalistów z Pecnej. Młodzież z entuzjazmem przyjęła niepowtarzalny i innowacyjny sposób niesienia pomocy dzieciom najbardziej potrzebującym. W ciągu kilku dni określiła cel swoich działań i zebrała potrzebne na realizacje pomysłu środki finansowe.

Akcja wymusza określenie konkretnej formy pomocy. Można wybierać prezenty
z zakresu kilku działów: zdrowie, woda, edukacja i zabawa, odżywianie, szczepienia i ochrona. Każdy zakupiony produkt wysyłany jest prosto z magazynu w Kopenhadze do jednego z ponad 150 państw, w których  prowadzone są programy UNICEF. Uczniowie klasy III a wspólnie zdecydowali, że zebrane środki (ponad 300 złotych) przeznaczą na zakup ZESTAWU EMERGENCY -  wysokoenergetycznego pakietu odżywczego (m.in. saszetki ORS – 100 szt., tabletki uzdatniające wodę – 5000 szt., herbatniki wysokoenergetyczne - 100 paczek, mikroelementy w proszku – 300 saszetek), ZESTAWU MIKROELEMENTÓW (300 saszetek) oraz ZESTAWÓW WYSOKOENERGETYCZNYCH HERBATNIKÓW (PONAD 4 KG). Wybrane prezenty trafia za sprawą UNICEFU do ludności dotkniętej klęskami żywiołowymi.

Jestem dumny z postawy uczniów klasy, której jestem wychowawcą. Gimnazjaliści, rezygnując z przygotowania wzajemnych klasowych prezentów, udowodnili, że potrafią czerpać radość z bezinteresowności.

Wspólnie pomnożyliśmy dobro na niespotykaną skalę!

(Po raz kolejny!) Dumny z postawy uczniów
WYCHOWAWCA KLASY III A
Wojciech Morawski