Kolejny sukces kulturalnej drużyny z Gimnazjum w Pecnej

„Obycie umila życie” to konkurs, poświęcony zasadom savoir-vivre w różnych sytuacjach. Ma na celu podnoszenie kultury osobistej uczniów, kształtowanie umiejętności kulturalnego zachowania się w różnych sytuacjach, wyrabianie szacunku dla siebie i innych.

Edukacja w zakresie praktycznego stosowania zasad kultury osobistej przynosi wymierne rezultaty. Gimnazjum w Pecnej to szkoła, w której szanuje się takie wartości jak: dobro, uczciwość, życzliwość, przestrzega zasad zgodnego współdziałania w grupie, uczy kulturalnego zachowania w różnych sytuacjach.

Corocznie dużą popularnością wśród młodzieży cieszy się szkolny etap konkursu „Obycie umila życie”, prowadzony przez Panią Marzenę Krasuską. Tym razem 56 kulturalnych uczniów rywalizowało o miejsce w trzyosobowej drużynie, reprezentującej Gimnazjum w Pecnej na etapie gminnym konkursu. Wszyscy okazali się zwycięzcami, ponieważ znajomość i przestrzeganie zasad dobrego wychowania ułatwia życie, natomiast najwięcej punktów otrzymali :Maciej Łabenda, Kamil Kóska i Marcin Domagała.

Zespół z Gimnazjum w Pecnej po raz kolejny został mistrzem etapu gminnego Międzygminnego Konkursu „Obycie umila życie” w Daszewicach. Niepokonani, kulturalni uczniowie z naszej szkoły będą reprezentować gminę Mosina w finale konkursu w poznańskim hotelu. To wielkie wyzwanie, ale wierzę, że odniosą sukces podobnie jak ich poprzednicy w ubiegłych latach. Nasza szkoła kulturą stoi.

mgr Marzena Krasuska