Dzień Niepodległości w Gimnazjum w Pecnej

Dnia 9 listopada w Gimnazjum w Pecnej odbyła się uroczystość poświęcona odzyskaniu przez Polskę Niepodległości. Aby upamiętnić ten wielki dzień na budynku szkoły powiewała biało-czerwona flaga. Oprócz tego, na holu można było obejrzeć przygotowaną przez uczniów gazetkę, tematyką nawiązującą do odzyskania przez Polaków wolności.

Przez szkolny radiowęzeł można było posłuchać audycji, w której uczniowie poprzez pryzmat historii opowiadali o życiu w zniewolonej Polsce i  przywróceniu suwerenności. Ponadto, jedna z uczennic recytowała wiersz Leona Szumana pt: ,,Leć Orle Biały’’. Całość przeplatana była pieśniami patriotycznymi i wojskowymi m.in. ,,My Pierwsza Brygada’’, ,,Pieśń Strzelców’’.

Dzień Niepodległości jest bardzo ważnym świętem w życiu każdego Polaka. Poprzez uroczystość w tak wielkim dniu zbliżamy się do naszej historii, postaci związanych
z suwerennością naszego kraju. Wiemy jakim złem dla narodu jest niewola. Dlatego też warto być patriotą, kochać i szanować swoją Ojczyznę, oraz postępować tak, aby do uciemiężenia już nigdy nie dopuścić.

Michał Smolarczyk, Aleksandra Skoczylas kl. II A – Gimnazjum w Pecnej