20 października 2012r. uczniowie gimnazjum w Pecnej pod opieką Pan Michała Smolarczyka wyjechali na rajd  ,,47 Kościańska Jesień nad Obrą’’.

Uczniowie wyjechali  pociągiem ze stacji Iłowiec do stacji Kościan. Przy dworcu w Kościanie organizatorzy rajdu podstawili autokar, którym pojechaliśmy na start  do Sierpowa. Trasa prowadząca do mety miała ok. 5km. Po drodze do mety mogliśmy oglądać piękny, jesienny las. Na mecie (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kasprowicza) w Nietążkowie zostaliśmy poczęstowani gorącą zupą grochową. Miejscowi uczniowie śpiewali turystyczne piosenki, które dodatkowo umiliły nam czas. Można też było sprawdzić się w następujących konkurencjach: rzut lotką do celu (DARTO), przenoszenie ciężarów (przenoszenie ziaren grochu plastikową słomką do pojemnika w czasie 30s), Przechodzenie z deski na deskę do mety (nie dotykając ziemi). Każdy uczestnik dostał pamiątkową odznakę uczestnictwa w rajdzie. Wszyscy mieli okazję wylosować nagrodę pocieszenia. Drobne upominki wygrały dwie osoby z naszej grupy. Pod koniec zostaliśmy odwiezieni na stację pociągową  w Kościanie. Pociąg odwiózł wszystkich do domów.

ALEKSANDRA SKOCZYLAS