Święta Patrona ciąg dalszy

W dniu 21.02.2017r. w naszej szkole miał miejsce kolejny z konkursów o tematyce Powstania Wielkopolskiego. Tym razem były to zmagania kulinarne pod hasłem „Kuchnia Powstańcza”. Młodzi adepci sztuki gotowania mieli za zadanie wykonać dania z wylosowanej listy potraw i  wcześniej przygotowanych produktów.  Do zadań przystąpiły  dwuosobowe zespoły każdej klasy. Dania miały nawiązywać do czasów Powstania Wielkopolskiego. Oczywiście nie mogło też zabraknąć żołnierskiej grochówki.
Naszym  mistrzom kulinarnym  gratulujemy i bardzo dziękujemy! Takich  pyszności nikt inny nie potrafi przyrządzić. Przygotowanie ich  dawało dużo emocji, a potem  satysfakcji z osiągniętych efektów. Dania były  przepyszne, a ich wyglądu pozazdrościłaby nam niejedna restauracja.    Na uwagę zasługuje też przygotowanie wspaniałej grochówki powstańczej. Wszyscy uczniowie i pracownicy degustowali  i zachwycali się jej smakiem.Serdeczne podziękowania dla opiekuna kółka kulinarnego Pana Przemysława Biernata.Było smacznie, zabawnie i kolorowo.
Zapraszamy na nasze następne  uroczystości, już wkrótce…

Galeria.

Małgorzata Schulz i Lidia Szyrej