Dnia 2 grudnia 2014r. podczas spotkania wolontariatu szkolnego doszło do podjęcia decyzji dotyczącej wyboru tegorocznego „Prezentu bez pudła”. Wolontariusze mieli do wyboru dwie opcje:
~Świąteczny kosz dobroczynny – wersja Standard~
w skład której wchodzą:
- zestaw do pierwszej pomocy,
- 100 dawek szczepionki przeciw polio,
- 20 testów na obecność HIV,
lub
~Zestaw emergency~
który zawiera:
- saszetki ORS (100 szt.),
- tabletki uzdatniające wodę (5000 szt.),
- pastę terapeutyczną (60 saszetek),
- mikroelementy w proszku (300 saszetek).

Uznali, iż w tym roku postawią na wszelkiego rodzaju rzeczy pomocne w przypadku chorób, dlatego wybrali Świąteczny kosz dobroczynny – wersja Standard. Być może to właśnie opis jaki przeczytali na stronie internetowej organizacji zajmującej się tą akcją, skłonił ich do wybrania tego właśnie prezentu, a w szczególności ostatnie zdania...
W tym roku podaruj swoim pracownikom i parterom biznesowym wyjątkowy kosz prezentowy. W naszym zestawie nie znajdziesz czekoladek ani butelki wina. Nasz kosz jest wypełniony po brzegi produktami pomocowymi, które pozwalają UNICEF ratować życie dzieci. Czy jest coś cenniejszego?”

Podczas spotkania członkowie wolontariatu wraz z opiekunami ustalili również, że resztę pieniędzy którą udało im się uzbierać podczas sprzedaży ciast oraz ozdób wykonanych metodą decoupage, przeznaczą na psa o imieniu Joker ze Schroniska w Gaju. Zdecydowali oni zakupić karmę suchą i mokrą, witaminy oraz specjalne preparaty do czyszczenia oczu i uszu. Wybrane przez nas produkty już wkrótce zostaną wysłane do schroniska. Otrzymaliśmy również powiadomienie wraz z podziękowaniem:
Gimnazjum,
wybrane przez Ciebie na stronie www.dlaSchroniska.pl produkty właśnie są wysyłane do Joker ze schroniska w Gaj. Ależ będzie radości – dziękujemy!


Gimnazjum,
dziękujemy za włączenie się do akcji dla schroniska.pl! Wybrane przez Ciebie produkty wkrótce zostaną wysłane do schroniska w Gaj, a Joker nie może się doczekać przesyłki ;)


Pracownicy schroniska nie zapomnieli również zachęcić i Was do pomocy:
Spodobało Ci się pomaganie? Schroniska nadal potrzebują naszego wsparcia. Na www.dlaschroniska.pl możesz cały czas sprawdzać, jakie produkty przydadzą się przebywającym w nich zwierzakom. Kliknij i zmień życie Gienia, Ciapka, Bączka, Amora i wielu innych – już wiesz, jakie to proste!

Zwierzaki przesyłają uściski!

Duże, małe, rasowe i mieszańce – kto pomoże zwierzakom, jeśli nie my? A im będzie nas więcej, tym im będzie lepiej. Chcesz jeszcze jakoś pomóc? Opowiedz o naszej akcji znajomym, opublikuj link do strony www.dlaschroniska.pl na swoim Facebooku albo polub Stronę Akcji na Facebooku. Niech o potrzebujących psiakach i kotach zrobi się jeszcze głośniej!

Będziemy wdzięczni za każde, nawet najmniejsze wsparcie!


Gratulujemy członkom wolontariatu dalszych chęci do działania i życzymy, aby dalej było w Was coś takiego, co będzie motywować Was do dalszej pracy ;) Pomyślmy, ile dobrego taka osoba robi na co dzień i ile uśmiechu wywołuje jego praca każdego dnia :)
Wolontariusz – to brzmi dumnie!

Weronika Halaburda