Dnia 27 listopada 2014r. podczas Drzwi Otwartych dla rodziców uczniów Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Pecnej odbył się kiermasz świąteczny organizowany przez wolontariat szkolny. Na sprzedaż zostały wystawione prace wykonywane własnoręcznie przez nasze wolontariuszki metodą decoupage. Natomiast dnia 17 oraz 28 listopada br. uczniowie z naszej szkoły sprzedawali przepyszne słodkości. W sumie udało się im zebrać 495zł. Cały dochód zostanie przeznaczony na zakup „Prezentu bez pudła” oraz karmy dla zwierząt ze Schroniska w Gaju. Podczas najbliższego zebrania wolontariatu zostanie podjęta decyzja, który z prezentów wolontariusze kupują tym razem. Aktualnie grupa posiada dwie propozycje: „Świąteczny kosz dobroczynny – wersja Standard” w skład której wchodzą:
- zestaw do pierwszej pomocy,
- 100 dawek szczepionki przeciw polio,
- 20 testów na obecność HIV
lub „Zestaw emergency” w skład którego wchodzą:
-saszetki ORS (100 szt.),
-tabletki uzdatniające wodę (5000 szt.),
-pasta terapeutyczna (60 saszetek),
-mikroelementy w proszku (300 saszetek).
Cieszymy się, że dzięki grupie jaką jest wolontariat, możemy zaszczepić w naszych uczniach takie ważne wartości jakimi są pomoc innym jak i również nieoczekiwanie niczego w zamian. Mamy nadzieję, że gdy wyjdą już z tej szkoły nadal będą pamiętać, że przyczynili się do tworzenia takiego dobra i będą się tym mogli szczerze pochwalić. Tym samym chcielibyśmy podziękować opiekunom wolontariatu, pani Magdalenie Grosy i pani Małgorzacie Jankowiak, za trud włożony w przygotowanie całego przedsięwzięcia. Członkom wolontariatu natomiast serdecznie gratulujemy takiego wyniku i życzymy kolejnych udanych akcji oraz wspaniałych przeżyć :) Byle tak dalej!

Weronika Halaburda