Dnia 23 października 2014r. nasz wolontariat szkolny wraz z opiekunami - panią Magdaleną Grosy, panią Małgorzatą Jankowiak oraz panem Ryszardem Szyrej wybrał się na wycieczkę do Schroniska w Gaju, by po raz kolejny odwiedzić wspaniałe zwierzęta zamieszkujące owe miejsce. Podczas spotkania każdy mógł obejrzeć i pogłaskać psy ze schroniska. Wolontariusze mieli również możliwość odwiedzenia tzw. kociarni i tym samym pobawienia się chwilę z kotami. Następnie zostali oni zaproszeni na krótką wycieczkę po wnętrzu odnowionego schroniska. Uczniowie naszego gimnazjum mogli obejrzeć gabinet weterynaryjny oraz jak przygotowane są kojce dla psów w środku. Widzieli też pełen profesjonalizm, z jakim zachowywali się pracownicy tego miejsca co do zwierząt chorych i po wszelkiego rodzaju zabiegach. Myślę, że wielu z nich naprawdę to zainspirowało, ponieważ z twarzy naszych wolontariuszy ani na chwilę nie znikał uśmiech, a „oczy błyszczały im” z powodu niemałego przejęcia. Każdy z nich miał także możliwość wyprowadzenia dowolnego pieska na spacer. Nasi uczniowie nie byli jednak wybredni, ponieważ wiedzieli, że właśnie tego dnia to zwierzęta mogą wybrać ich, a nie na odwrót. Po powrocie z długiej wędrówki na której psy (jak i młodzież wyprowadzająca je ;)) mogły się swobodnie wybiegać uczestnicy wycieczki wysłuchali krótkiej opowieści pana Grzegorza Kałużnego – behawiorysty, który mówił o historii schroniska jak i o tym, czym zajmują się jego pracownicy, a także jak zostaną zagospodarowane wszystkie tereny na około tego miejsca w przyszłości. Na samym końcu wolontariusze złożyli na ręce kierownika schroniska – pani Pauliny Piaseckiej drobny upominek oraz wręczyli kwotę 320 złotych uzbieranych przez nich na leczenie jednego z psiaków – Prezesa. Przekazano także karmę oraz maskotki, które zbierano przez ten cały czas na akcję „Przyjdź się przytul”. Jak zwykle w całym przedsięwzięciu towarzyszyła im zaprzyjaźniona już pani Małgorzata Okulicz – Kozaryn, której również należą się serdeczne podziękowania. Każdy z uczestników wycieczki otrzymał mały prezencik.

Myślę, że tego wyjazdu uczniowie naszego gimnazjum długo nie zapomną. Wspomnienia pozostaną w ich głowach jeszcze przez wiele, wiele dni. Nie każdego dnia przecież można sprawić tyle dobra, ale o to przecież chodzi w wolontariacie.

Link do fejsa Fundacja dr Lucy z naszą wizytą.

Wolontariusz to naprawdę brzmi dumnie”

Prezez Fundacji „Dr Lucy” - Dr Ludwika Własińska

Weronika Halaburda