Dnia 24 października 2014r. w Mosińskim Ośrodku Kultury odbył się IX Powiatowy Turniej Rzeźbiarski Mosina 2014. Nasze gimnazjum reprezentowały trzy uczennice z klasy IIIa – Aleksandra Gruszczyńska, Weronika Halaburda oraz Kinga Tauchert, które wykazały się szczególną pomysłowością podczas rzeźbienia z plasteliny na lekcji plastyki.  Konkurs obejmował zasięg całego Powiatu Poznańskiego, tak więc rywalizacja była bardzo zacięta. Uczestnicy oceniani byli w czterech kategoriach: szkoły podstawowe (klasy IV – VI), gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne (licea, technika i szkoły zawodowe) oraz studenci i osoby dorosłe. Przedsięwzięcie miało na celu propagowanie techniki rzeźbiarskiej oraz wyłonienie najzdolniejszych rzeźbiarzy amatorów, którzy chcieli skonfrontować swoje umiejętności tworzenia w przestrzeni. Tematem przewodnim tym razem był „Mój świat”.

Mimo pomysłowości i kreatywności jakimi został obdarzone dziewczęta z naszej szkoły, nie udało im się zająć żadnego miejsca. One same jednak twierdzą, że było to naprawdę interesujące przeżycie i mimo tego chciałyby następnym razem również wziąć udział w turnieju.

I taka postawa nam się podoba :) Brawo dziewczyny!

Weronika Halaburda