Dnia 13 października 2014r. w naszym gimnazjum odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Obchody tego dnia uświetnił występ grupy utalentowanej młodzieży działającej w wolontariacie szkolnym. Każdy z występujących mógł choć ten jeden raz wcielić się w osobę dowolnego nauczyciela. Cały spektakl polegał na pokazaniu ich „szkolnego” życia w jak najbardziej humorystyczny sposób. Oczywiście nie obyło się również bez życzeń. W owej części artystycznej brały udział uczennice: Eryka Hochenzy, Julia Dziaczyszyn, Paulina Haremza i Weronika Halaburda z klasy IIIa, a także Sandra Agacińska z klasy Ib, Kinga Ratajszczak z klasy IIb oraz uczeń klasy Ib – Jacek Roszak. Następnie na nauczycieli czekał słodki poczęstunek przygotowany przez uczniów klasy IIb w składzie Katarzyna Ratajczak, Edyta Lum, Laura Kłosowska, Mateusz Dopierała, Arkadiusz Wenio. Natomiast słodkości upiekli Bartek Ziółkowski kl. IIIb, Paulina Haremza kl. IIIa oraz Wiktoria Korpik i Paulina Potocka z klasy Ia.

Tego samego dnia można było również zakupić babeczki sprzedawane przez wolontariuszki Aleksandrę Gruszczyńską, Małgorzatę Guzek oraz Magdalenę Ambroży z klasy IIIa. W sumie dziewczęta uzbierały 100 złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na cele charytatywne, a dokładniej na zakupienie przez naszą szkołę po raz kolejny „Prezentu bez pudła”.

Nad całym tym przedsięwzięciem czuwały opiekunki szkolengo wolontariatu – pani Magdalena Grosy i pani Małgorzata Jankowiak.

Weronika Halaburda

Zdjęcia na fejsie