Dnia 16 grudnia 2014r. wolontariusze wraz z p. Magdaleną Grosy wybrali się na spotkanie do Zakładu Pielęgnacyjno - Opiekuńczego w Śremie. Miało ono związek z coroczną akcją
o nazwie "Choinka Nadziei", w której biorą udział nasi uczniowie. Ma ona na celu podzielenie się odrobiną świątecznego ciepła z pensjonariuszami Ośrodka.
Wolontariat szkolny długo przygotowywał się do tego wydarzenia. Wolontariusze przywieźli ze sobą różnego rodzaju smakowite ciasta, a także prezenty. Nie zapomnieli również o choince dostarczonej przez Nadleśnictwo Konstantynowo oraz ozdobach, którymi później ją udekorowali.
Na samym początku nasi uczniowie zostali zaproszeni na wspólne uczestniczenie w cotygodniowej wtorkowej mszy świętej. Następnie w kapliczce wystąpili dla wychowanków ośrodka ze swoim świątecznym przedstawieniem, do którego starannie się przygotowywali. Nie obyło się oczywiście bez wspólnego śpiewania kolęd. Potem wszyscy zostaliśmy zaproszeni na słodki poczęstunek, a po nim mogliśmy obejrzeć jasełka, które z wielkim zapałem przygotowali dla nas pensjonariusze. Pod koniec został jeszcze czas na złożenie sobie życzeń oraz wzajemne podzielenie się opłatkiem.
Wolontariusze wrócili pełni wrażeń i niezapomnianych przeżyć z uśmiechami na ustach. Myślę,
że długo nie zapomnimy tego wzruszającego spotkania. Efekty naszej pracy przyniosły wspaniałe rezultaty. Spotkanie to bowiem przysporzyło wychowankom tego ośrodka wiele radości.
Ten dzień jeszcze na długo pozostanie w ich i naszych sercach :)

Weronika Halaburda