Szkolny etap Konkursu Ortograficznego „Złote pióro Kolberga”

11 marca 2014 r. w Gimnazjum w Pecnej odbył się etap szkolny Konkursu Ortograficznego „Złote pióro Kolberga”.  W czasach zdominowanych przez sms-y  i e-maile warto pamiętać o poprawności językowej i ortograficznej, poznawać i stosować reguły ortograficzne, uświadamiać bogactwo i różnorodność języka polskiego, który traci swe piękno i ubożeje. Konkurs ortograficzny „Złote pióro Kolberga” miał na celu zachęcenie młodzieży do posługiwania się poprawną polszczyzną w różnych formach wypowiedzi pisemnych oraz doskonalenia umiejętności ortograficznych.

W trudnym, urozmaiconym licznymi pułapkami ortograficznymi dyktandzie, przygotowanym przez organizatorów z I LO im. Oskara Kolberga, uczestniczyło 23 uczniów Gimnazjum w Pecnej. Miejsca na podium zajęli:

1.      Jakub Olejniczak – klasa III a

2.      Weronika Halaburda – klasa II a

3.      Julia Dziaczyszyn – klasa II a

Zwycięzca zakwalifikował się do kolejnego etapu w Kościanie. Uczestnikom serdecznie gratuluję. Wszystkich zachęcam do doskonalenia posługiwania się poprawna polszczyzną i życzę sukcesów w dalszych potyczkach ortograficznych.

Koordynator szkolny

mgr Marzena Krasuska