Dnia 16 czerwca 2014r. grupa uczniów z Gimnazjum w Pecnej wraz z panią Magdaleną Grosy i panią Małgorzatą Jankowiak wybrała się na wycieczkę do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Gaju. Na samym początku uczestnicy wręczyli pracownikom tego miejsca kilkadziesiąt kilogramów karmy, którą udało się uzbierać podczas zbiórek prowadzonych przez wolontariat. Następnie mogli zwiedzić schronisko i obejrzeć znajdujące się w nim zwierzęta. Później padła propozycja zabrania czworonożnych przyjaciół na spacer. Ten pomysł cieszył się wielkim powodzeniem! Uczniowie od razu chwycili za smycze i zaczęli wybierać pieski, które najbardziej przypadły im do gustu. Podczas wędrówki można było pobiegać oraz pobawić się ze zwierzątkami, a także zwiedzić całą okolicę. Po wycieczce uczestnicy wyprawy wrócili do schroniska, gdzie czekała na nich znajoma już nam pani z Nadleśnictwa Konstantynowo, która zaczęła opowiadać o historii powstania owego miejsca.
Chciałabym, żeby takich wycieczek było jak najwięcej, ponieważ widać, że opieka na zwierzętami sprawia naszym uczniom dużo radości. Podczas tego wyjazdu pokazali, że życie tych zwierzątek nie jest im obojętnie i że zawsze z chęcią tu przyjadą i pomogą najlepiej, jak tylko będą mogli :)

Weronika Halaburda

Galeria.