W dniach 5–6 października w mieście Łobez w województwie zachodniopomorskim odbył się Ogólnopolski turniej gry „World of Tanks”. Udział w nim wzięły 32 drużyny składające się z trzech osób w tym jedna drużyna z reprezentująca Gminę Mosina – uczniowie Gimnazjum w Pecnej: Kamil Kóska, Bartek Lesiński oraz Maciej Łabenda. W pierwszym dniu zmagań drużyny zostały podzielone na osiem grup po 4 drużyny. Drużyna Banan Golden Team z naszej szkoły została rozlosowana w grupie piątej z drużynami takimi jak: FOBOS, Orły Biało-Czerwone oraz Shiroo Ryuu. A oto jak przedstawiały się wyniki w „naszej” grupie:

BGT-OBC 2-0

SR-FOBOS 2-0

FOBOS-BGT 0-2

SR-OBC 1-2

BGT-SR 2-0

FOBOS-OBC 0-2

I w taki oto sposób drużyna z naszego gimnazjum zapewniła sobie wyjście z grupy i udział w rundzie finałowej dnia następnego.

W drugim dniu zmagań drużyna Banan Golden Team została rozlosowana w parze z drużyną Pumba Bull. Po ciężkich bojach i zaciętej walce nasza drużyna zapewniła sobie zwycięstwo wynikiem 2-1. W ćwierćfinale nadszedł czas by zmierzyć się z drużyną CBSP, z którą z problemami, ale pewnie drużyna „Bananów” poradziła sobie 2-0. W półfinale przyszło nam się zmierzyć z drużyną Kings of Camping.  Banan Golden Team po trudnej przeprawie zwyciężył 2-0. Nadszedł czas na starcie finałowe, w którym walczyliśmy z głównymi pretendentami do zwycięstwa – drużyną Portowców. Pierwszy mecz szczęśliwie udało nam się wygrać, jednakże w drugim tego właśnie szczęścia nam zabrakło i mecz trzeci decydował o tym, kto zostanie zwycięzcą turnieju „Łobez Arena ”. Po zaciętym boju trwającym prawie 10 minut drużyna Banan Golden Team przeszła do historii, jako zwycięzca pierwszego turnieju World of Tanks na Łobez Arenie.

 Gratulujemy zwycięzcom!

Maciej Łabenda – Gimnazjum w Pecnej