W dniu 6 listopada 2013r. w ramach „ Listopada poetyckiego” gościła w murach  Gimnazjum w Pecnej poetka – Mirosława Prywer. „ Listopad poetycki” to cykliczna impreza mająca na celu rozpowszechnianie poezji wśród czytelników a także podzielenie się nową twórczością wśród czytelników. Jest nam niezmiernie miło, że Gimnazjum w Pecnej mogło również włączyć się w inicjatywę. Pani Prywer jest poznańską poetką, która jednak z wykształcenia jest fizykiem. Przez lata pracowała w szkole, ale poezja nigdy nie była jej obca. Swoje doświadczenia z młodzieżą wspaniale wykorzystała podczas spotkania z gimnazjalistami.

Zauroczyła ich swoimi wierszami, zainteresowała poezją, z jaką opowiadała o wyprawach górskich. Z chęcią czytała wiersze  dotyczące pór roku, a co za tym idzie także czasu, przemijania i odchodzenia. Wiele miejsca  poświęciła na utwory o tematyce górskiej. Wszyscy uczestnicy spotkania byli zaaferowani słowami poetki, że nawet kolejne dzwonki, kończące lekcje nie przeszkodziły w spotkaniu.

Uczniowie mieli wiele pytań, na które pani Mirosława chętnie odpowiadała. Pytania były różnorodne, a dotyczyły młodości pierwszych wyprawek pisarskich, czy górskich wypraw. Na zakończenie uczniowie wręczyli pani Prywer różę oraz kartę z podziękowaniami. Wszyscy zainteresowani mogą jeszcze raz spotkać się z poezją pani Mirosławy w szkolnej bibliotece. Społeczność uczniowska otrzymała od poetki  trzy tomiki wierszy pt. „ Dotyk szarości”, Rytm Ziemi”, „ Podróż liryczna”.

Za pomoc w zorganizowaniu spotkania serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Biblioteki Publicznej w Mosinie Pani Krystynie Przynoga oraz Panu Leszkowi Wiatrakowi z Filii Biblioteki Publicznej w Pecnej.

Małgorzata Schulz