Uczennica Gimnazjum w Pecnej najlepsza wśród gimnazjalistów w powiecie

W sobotę 26 października czworo uczniów z Gimnazjum w Pecnej uczestniczyło w Powiatowym Konkursie Recytatorskim w Luboniu. Jednak, aby zakwalifikować się do tego etapu, musieli oni przejść najpierw selekcję podczas eliminacji szkolnych. Już wtedy dało się zauważyć wysoki poziom naszych uczniów. Spośród wielu chętnych szkolne jury wybrało czworo przedstawicieli,  którzy mieli reprezentować szkołę. Byli to: Julia Dziaczyszyn, Weronika Halaburda, Paulina Haremza oraz Wojciech Kapusta.  Konkurs w całości poświęcony był poezji naszej zmarłej noblistki – Wisławy Szymborskiej. Dobór wierszy zależał od uczestników. Młodzież sięgnęła po znane utwory poetki.

Przesłuchania uczestników rozpoczęły się w sobotę  już o godzinie 9.30 w Gimnazjum nr 2 w Luboniu. Tłumy zaległy hol szkoły. Wśród uczestników dało się wyczuć nerwowość, ale i podekscytowanie. Poziom już od samego początku okazał się wysoki. Wiersze poetki wybrzmiały we wszystkich możliwych interpretacjach. Uczestnicy konkursu pokazali całą gamę uczuć, które towarzyszą odczytaniu wierszy, od ironi, dowcipu i humoru, poprzez głęboką refleksję, aż do dramatyzmu. Każde wystąpienie nagrodzone zostało gromkimi brawami.  Największym talentem recytatorskim wykazała się nasza uczennica Julia Dziaczyszyn, której wykonanie wiersza pt. „Kot w pustym mieszkaniu” zachwyciło jury i publiczność. Julia zasłużenie zajęła I miejsce w powiecie! Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Małgorzata Schulz