Mikołajki w Gimnazjum w Pecnej!

Dzień 6 grudnia tradycyjnie jest obchodzony, jako mikołajki. To właśnie w tym dniu ludzie obdarowują się drobnymi prezentami na pamiątkę św. Mikołaja, biskupa Mirry.

Również w naszej szkole dzień ten przyniósł wiele atrakcji. Młodzież gimnazjalna wspólnie
z dziećmi ze Szkoły Podstawowej obejrzała pokaz chemiczny. Wszyscy uczestnicy byli pod dużym wrażeniem tego, co zobaczyli. Wybuchy, podpalenia, para, unoszące się piłeczki i wiele jeszcze innych atrakcji. Wszystko bezpiecznie zaaranżowane przez panią chemik. Na twarzach uczestników można było zobaczyć zafascynowanie pokazem. Niektórzy mieli to szczęście i zostali wybrani, aby wspólnie
z panią prowadzącą przeprowadzić doświadczenia. Każdy taki ochotnik otrzymał drobny upominek. Nie zabrakło też słodkości – pan sołtys - częstował każdego ucznia cukierkami.

Serdecznie dziękujemy Panu Sołtysowi KAZIMIERZOWI WRÓBLOWI za sponsorowanie całego, tak wspaniałego wydarzenia. Tegoroczne mikołajki zostaną długo w naszej pamięci.

Społeczność Gimnazjum w Pecnej

Film