GIMNAZJUM W PECNEJ ZWYCIĘZCĄ I ETAPU KONKURSU

                                         WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ

        Do Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej przystąpiły wszystkie szkoły  Gminy Mosina. I etap polegał na zaprezentowaniu jednego z państw członkowskich UE na Pl. 20 Października w Mosinie 2 maja 2014 r.

        Drużyna Gimnazjum w Pecnej starannie przygotowywała się pod kierunkiem Pani Marzeny Krasuskiej i Pani Pauliny Fornah, by jak najatrakcyjniej przedstawić Austrię. Długo trwały lekcje walca wiedeńskiego i próby prezentacji historii i tradycji Austrii. Jednocześnie opracowywano pokazy atrakcji turystycznych tego pięknego kraju i konkursy dla publiczności. Z podziwu godną kreatywnością i starannością wykonywaliśmy dekoracje i gadżety: herb, flagi, mapy, makiety, prezentacje multimedialne, gazetki tematyczne, ulotki reklamowe, materiały prezentujące system monetarny, tradycje kulinarne Austrii.  Nasza drużyna prezentowała się barwnie i atrakcyjnie przebrana w kostiumy żołnierzy, postaci historyczne i w stroje ludowe. Sznycle, sernik po wiedeńsku, strudle , ciasteczka z flagą austriacką i kawa serwowane przez mistrza kuchni oraz dziewczęta w kolorowych kostiumach cieszyły się wielkim powodzeniem wśród smakoszy. Degustację smakołyków urozmaicała scenka kawiarniana w oryginalnym języku w wykonaniu uczennic przygotowanych przez Panią Natalię Wojciak i pokazy walca wiedeńskiego. Aplauz publiczności wzbudzały postacie Marii Antoniny, Mozarta, Arnolda Schwerzeneggera i dobosza, które zapraszały do naszego stoiska.

         2 maja br. był prawdziwym świętem UE. Na Placu 20 Października w Mosinie pojawiły się barwne reprezentacje wszystkich szkół gminnych w sposób niezwykle atrakcyjny prezentujące wybrany kraj UE. Kolorowy korowód wziął także udział w paradzie, urozmaicając uroczystości związane z 10 rocznicą wstąpienia Polski do UE. Wszystkie drużyny prezentowały się wspaniale, barwnie, ciekawie. Najwięcej głosów mieszkańcy gminy Mosina przyznali w kategorii gimnazjów naszej szkole, z czego jestem niezwykle dumna, ponieważ włożyliśmy w przygotowanie wiele trudu i serca.

          Do II etapu zakwalifikowały się zespoły:

1.     Gimnazjum w Pecnej – Austria – 113 głosów

2.     Gimnazjum nr 1 w Mosinie – Czechy – 86 głosów

3.     Gimnazjum nr 2 w Mosinie – Szwecja – 83 głosy

II etap odbędzie się 14 czerwca br.  podczas Festynu Organizacji Pozarządowych w Mosinie. Gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

                                                                       Marzena Krasuska

Fotoreportaż.