Wielki sukces naszej uczennicy!

W minioną sobotę 23 listopada 2013 roku w Warszawie odbył się Klubowy Puchar Polski w Pływaniu Synchronicznym. Nasza uczennica Julia Dziaczyszyn wraz z sześcioma koleżankami zaprezentowały się w 4 konkurencjach: team, combo, duet i solo. W dwóch pierwszych uzyskały najwyższe wyniki w swojej karierze sportowej i zdobyły brązowe medale. W ostatecznej ogólnej punktacji klub Wodnik, w którym trenuje Julia zajął 2 miejsce, zdobywając puchar.
Co to jest pływanie synchroniczne?

Pływanie synchroniczne to dyscyplina olimpijska łącząca pływanie z gimnastyką i tańcem, dlatego często nazywana jest baletem wodnym. Jest to sport zespołowy. Sport ten uprawiają głównie kobiety, choć zapoczątkował go mężczyzna. Jest szczególnie popularny w Kanadzie, USA, Rosji, Chinach i Hiszpanii. W Polsce pływanie synchroniczne trenować można w Poznaniu, Gdańsku, Wrocławiu, Bielawie, Chojnicach, Warszawie, Bydgoszczy, Lesznie i Śremie. W naszej szkole sport ten trenuje tylko Julia Dziaczyszyn.  Julia ćwiczy w Klubie Sportowym Wodnik Śrem.

Sport ten wymaga siły, elastyczności, poczucia rytmu, gracji i umiejętności współdziałania w zespole. Efekty ciężkiej pracy widać na zawodach, które zawsze składają się z dwóch części: figur obowiązkowych oraz różnego typu układów: solo, duet, team i kombinacja. Bardzo cieszą nas wyniki i sukcesy Julii, gdyż wiemy, że są one wypracowane długimi treningami i mnóstwem wyrzeczeń. Jednak satysfakcja z osiągnięć jest ogromna zarówno dla naszej uczennicy jak i dla szkoły, tym bardziej, że jest to bardzo wizualnie piękna dyscyplina sportu.

Serdecznie Gratulujemy Julii i czekamy na kolejne sukcesy, trzymamy kciuki!

Lidia Szyrej