20 listopada 2013 r. w Mosińskim Ośrodku Kultury odbyły się eliminacje gminne XIX Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Jesienna zaduma”, czyli prawdziwa uczta duchowa dla miłośników sztuki pięknego słowa. Jury podkreśliło niezwykle wysoki poziom artystyczny zaprezentowanych utworów oraz przemyślany, ambitny dobór repertuaru, będący efektem wysiłku recytatorów i nauczycieli-instruktorów.

       Gimnazjum w Pecnej reprezentowała Julia Dziaczyszyn, uczennica klasy II a, która zachwyciła błyskotliwą interpretacją tekstów W. Szymborskiej i A. de Saint-Exuperego. Otrzymała nagrodę za zajęcie II miejsca, rywalizując z wytrawnymi, doświadczonymi  uczestnikami konkursu.

       Cieszy fakt przystąpienia do etapu szkolnego w Gimnazjum w Pecnej licznej grupy debiutantów z klas pierwszych i drugich, ich szczególna wrażliwość i dbałość o kulturę ojczystego języka, a także wysoki poziom artystyczny. Mam nadzieję, że dzięki naszej wspólnej pracy jeszcze bardziej rozwiną skrzydła i będą nieśli idee ruchu recytatorskiego w przyszłość. Gratuluję i życzę wielu sukcesów.

 

Marzena Krasuska