59 Turystyczna Wiosna na Ziemi Kościańskiej

Dnia 26 kwietnia 2014 roku uczniowie naszego gimnazjum pod opieką pana Michała Smolarczyka uczestniczyli w kolejnym rajdzie: 59 Turystyczna Wiosna na Ziemi Kościańskiej, zorganizowanym przez oddział PTTK w Kościanie. Głównym celem organizatorów  było promowanie wśród uczestników walorów turystyczno-krajoznawczych ziemi kościańskiej.

Na początku rajdu odwiedziliśmy pałac we wsi Kopaszewo, która znajduje się w gminie Krzywiń. W 1831 r. rezydencję tą odwiedził nasz wieszcz – Adam Mickiewicz, a 1868 r. aktorka scen polskich i amerykańskich Helena Modrzejewska. Obecnie pałac jest siedzibą biura firmy Hodowli Roślin „Danko”. Następnie udaliśmy się szlakiem do wsi Jerka, miejscowości związanej z pobytem pisarza Melchiora Wańkowicza. Po pieszej wędrówce dotarliśmy do tamtejszego Zespołu Szkół. Tam czekały na nas liczne atrakcje: wiele konkursów sprawnościowych, np. rzut lotką lub budowanie piramid oraz grochówka i ciepłe napoje. Oprócz nas byli tam również uczniowie z innych szkół. Dzięki temu mogliśmy się integrować i zawierać nowe ciekawe znajomości.

Po zakończeniu rajdu pojechaliśmy do Kościana i spędziliśmy resztę czasu na zabytkowym rynku jedząc lody i grzejąc się w słońcu.

Władzia Czerwińska

Fot. Michał Smolarczyk