Dnia 21 marca br. Uczniowie klas drugich i trzecich z Gimnazjum w Pecnej udali się na powitanie wiosny do Zespołu Szkół Rolnych w Grzybnie. Wychodząc ze szkoły pani dyrektor Zespołu Szkół w Grzybnie, zafundowała nam przemiłą niespodziankę w postaci autobusu, którym mogliśmy spokojnie przyjechać do Jej szkoły :-)

Na początku spotkania zostało zrobione pamiątkowe zdjęcie oraz każdy został poczęstowany słodką niespodzianka w postaci pączka. Uczniowie z Grzybna pokazali nam mały pokaz teatralny pt. ,,Kopciuszek''.Dwie uczennice z ogromnym talentem i poświęceniem zaśpiewały nam piosenki, dzięki którym wygrały konkurs w Śremie. Następnie każdy oddział pokazywał nam jak działa jego profesja.

Pani dyrektor pokazała nam nową sale językową ,zaś wicedyrektor dział florystyki. Każdy uczeń mógł samodzielnie wykluć małą pszczółkę z jaja. Dział hotelarski poczęstował nas wyśmienitą kawą oraz przybliżył nam wiadomości skąd ona pochodzi. Uczniowie z Pecna mogli liczyć jeszcze na takie atrakcje jak; pokaz drinków bezalkoholowych, wypieki chleba, konkurs matematyczny oraz wykłady na temat rozwoju człowieka.

W międzyczasie trzy osoby z poszczególnych grup udały się na podchody. Po miłym dniu spędzonym w Grzybnie klasy udały się spacerkiem do szkoły. Bardzo dziękujemy Zespołowi Szkół Rolnych w Grzybnie za miłe atrakcje. Sądzę że każdy uczeń znalazł coś co go zainteresowało.

Paulina Haremza

Fotoreportaż.