DRZWI OTWARTE W GIMNAZJUM W PECNEJ

14 marca 2014 r. Gimnazjum w Pecnej gościło szóstoklasistów i ich opiekunów ze Szkół Podstawowych z Pecnej, Krosna i Iłowca, którzy chcieli zapoznać się z ofertą edukacyjną placówki, poczuć jej niepowtarzalną atmosferę, zwiedzić szkołę w towarzystwie nauczycieli-pasjonatów i uczniów, z entuzjazmem prezentujących umiejętności teatralne, sportowe, kulinarne, językowe, geograficzne i z zakresu pierwszej pomocy medycznej.

Wędrując z niewiele od siebie starszymi przewodnikami, kandydaci na pierwszoklasistów Gimnazjum w Pecnej mogli podziwiać nowoczesną, pełną magii szkołę, która nie pozwala zgubić żadnego młodego człowieka, zauważa w nim niepowtarzalną indywidualność i rozwija jego talenty. Na korytarzach mogli dostrzec galerię dyplomów, ekspozycję pucharów sportowych, wystawy prac uczniowskich, fotorelacje z wycieczek, rajdów, imprez szkolnych, realizowanych projektów. Uczestnicząc w konkursach z geografii i języka niemieckiego, goście przekonali się, że w szkole wykorzystuje się nowoczesne środki multimedialne.

Wielkim zainteresowaniem cieszył się „Serwis wiadomości, czyli wariacje na temat…”, w którym uczniowie Gimnazjum w Pecnej zaprezentowali swe umiejętności teatralne i poetyckie. Duże wrażenie zrobiły pokazy sportowe w wykonaniu naszych mistrzów na nowoczesnej, dużej sali gimnastycznej. Z niezwykłą uwagą szóstoklasiści uczestniczyli w profesjonalnej lekcji pierwszej pomocy przedmedycznej. Gimnazjaliści pod kierunkiem strażaków w bardzo atrakcyjny sposób zapoznali młodszych kolegów z podstawami ratownictwa oraz pokazali, jak można działać z pasją i współpracować w zespole.

Pełni wrażeń szóstoklasiści otrzymali pakiety edukacyjne, w interesujący sposób przedstawiające ofertę szkoły otwartej na każdego ucznia. Zostali miło ugoszczeni w kawiarence, gdzie adepci sztuki kulinarnej serwowali słodkie rarytasy i zdrowe kanapki.

„Drzwi otwarte”  to święto całej społeczności szkolnej, okazja do powitania w gościnnych progach przyszłych pierwszoklasistów. Wierzę, że każdy z nich skorzysta z szansy zostania uczniem Gimnazjum w Pecnej – szkoły z klasą. Zapraszam w imieniu dyrekcji, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz uczniów zaangażowanych w organizację tej niezwykłej imprezy oraz dziękuję za owocną współpracę i jak zwykle niepowtarzalną atmosferę.

Marzena Krasuska

Fotoreportaż.