WYCIECZKA DO BERLINA

13 grudnia 2013 r. dwudziestodwuosobowa grupa młodzieży z Gimnazjum w Pecnej pod opieką pani Natalii Wojciak i pani Marzeny Krasuskiej wyruszyła w wymarzoną podróż do Berlina. Przejazd autobusem upłynął w miłej atmosferze bez przykrych niespodzianek na trasie.

Do stolicy Niemiec podróżnicy dotarli wyspani i zrelaksowani, zapominając o trudach wczesnej pobudki. Udekorowane świątecznie magiczne miasto przypominało krainę z bajki. Spacer Aleją Unter den Linden był okazją do podziwiania zabytków w świątecznej aranżacji. Turystów przywitała XVIII-wieczna Brama Brandenburska, zwieńczona rzeźbą kwadrygi, którą powozi bogini zwycięstwa oraz artyści, przebrani w historyczne lub bajkowe stroje, chętnie pozujący do fotografii. Młodzież z Gimnazjum w Pecnej oglądała Katedrę Berlińską, Fernsehturm (wieżę telewizyjną), czyli najwyższą budowlę miasta i budynek Reichstagu. Pełni wrażeń turyści z zachwytem podziwiali i kupowali świąteczne upominki na jednym z jarmarków. Zwiedzając Berlin, nie mogli pominąć charakterystycznego Muru Berlińskiego, upamiętniającego podział miasta na dwie strefy oraz East Side Galery – galerii „pomnika da wolności” – działa artystów z całego świata. Na miłośników maszyn, kosmosu i muzyki czekały liczne atrakcje w Berlińskim Muzeum Techniki. To była ciekawa lekcja historii,, ponieważ każdy eksponat można było dotknąć, wprawić w ruch, a nie tylko podziwiać z daleka.

Pobyt w jednym z centrum handlowych był okazją nie tylko do zrobienia kolejnych zakupów w bajkowej, świątecznej scenerii i do odpoczynku w jednej z licznych kawiarni, ale również stwarzał możliwość podziwiania Zegara Wodnego i przepięknej szopki. Zachwyceni turyści wmieszali się w wielojęzyczny tłum i chłonęli atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia na kolejnym kiermaszu, pełnym ozdób, łakoci, tradycyjnych, aromatycznych przysmaków.

Z okien autokaru można było podziwiać Berlin w świątecznej szacie. Do domu turyści dotarli w nocy, przywożąc upominki i pamiątki oraz niesamowite wspomnienia i piękne fotografie.

Marzena Krasuska

Galeria